Niedziela, 20 Października 
Imieniny obchodzą: Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis    
Aktualności łódzkie

Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi
Park biznesu

Aktualności łódzkie

TVN24.pl - Łódź


 • Dokarmiał lisa w parku. "Na dłuższą metę robi krzywdę zwierzęciu"
  Na pierwszy rzut oka nagranie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu w Zgierzu (woj. łódzkie) jest urocze. Widać na nim, jak spacerujący po parku mężczyzna karmi lisa z ręki. - To niebezpieczne, apelujemy, żeby tak nie robić - podkreślają specjaliści.

 • Rogatki się podnoszą, auta ruszają, a po chwili przejeżdża pociąg. Zbada to komisja kolejowa
  - Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby córka nie spojrzała w prawo, zanim wjechała na tory - mówi Agnieszka z Łodzi i pokazuje w sieci nagranie z przejazdu kolejowego w Łodzi. Dróżnik otworzył rogatki chwilę przed tym, jak drogę przeciął rozpędzony pociąg. Okoliczności zdarzenia zbada komisja kolejowa.

 • Zamieszki zatrzymały nauczycieli w Barcelonie, lekcji nie ma. Dyrektor: niech to się skończy
  Grupa 23 nauczycieli sieradzkiego liceum poleciała na wycieczkę do Barcelony. - Mieli wrócić w poniedziałek, ale przez niepokoje w Katalonii nie wrócili - mówi dyrektor szkoły, w której lekcje zostały odwołane.

 • Pięć dni przed ślubem. 19-letni Filip zginął przez "tragiczną sekwencję zdarzeń"
  Byli pięć dni przed ślubem. Filip siedział za kierownicą, na tylnej kanapie siedziała jego przyszła żona i ich siedmiomiesięczna córka. Do tragedii doszło, kiedy mijali się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Naczepa zahaczyła o drzewo, które oderwało jej metalowe elementy, a te spadły na samochód osobowy.

 • Radiowozem ochraniał prywatny transport, bo "poprosił go wicekomendant"
  Pabianicki policjant, już po służbie, zabrał radiowóz i konwojował prywatną ciężarówkę. Dlaczego? Bo poprosił go o to zastępca komendanta policji w Pabianicach (woj. łódzkie). Teraz obu grozi nawet wydalenie ze służby.

 • Czteromiesięczna dziewczynka w ciężkim stanie. Ojciec z zarzutem usiłowania zabójstwa
  Dożywocie grozi 26-latkowi z Łodzi, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej czteromiesięcznej córeczki. - U dziecka stwierdzono złamanie żebra, krwiak, sińce na czole i w okolicach ucha. Stan nie jest stabilny - informują prokuratorzy z Łodzi. Podejrzany ma też odpowiedzieć za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie ciężkich obrażeń u niemowlęcia oraz pastwienie się nad jego matką. Został już aresztowany.

 • To będzie jej dziewiąta kadencja. Jedyna taka posłanka
  Iwona Śledzińska-Katarasińska po raz pierwszy zdobyła poselski mandat w 1991 roku. Od tego czasu nieprzerwanie zasiada w sejmowych ławach. Jako jedyna. To będzie już jej dziewiąta kadencja Sejmu. - Do 2005 roku przy Wiejskiej się rozmawiało. Potem jakby piorun strzelił w tę sejmową kopułę. Zaczęła się wojna wszystkich ze wszystkimi - wspomina.

 • Prezydenci wybrali Senat i wygrali. W ich miastach będą kolejne wybory
  Nowa Sól jednocześnie cieszy się i płacze. Po 17 latach odchodzi prezydent. Z urzędem żegna się też prezydent Gliwic. Zygmunt Frankiewicz był najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce - rządził Gliwicami od 1993 roku, czyli ponad 26 lat. Obaj wystartowali teraz w wyborach do Senatu i wygrali.

 • Gliński przegrywa nie tylko z "jedynką" KO, ale też z kolegą z partii
  Był liderem łódzkiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, ale wyścig wyborczy wicepremier Piotr Gliński skończył z trzecim wynikiem. W dziewiątym okręgu wyborczym - po przeliczeniu wszystkich głosów - przegrał z liderem listy KO, Tomaszem Zimochem, ale również z kolegą z PiS - niedoszłym prezydentem miasta, Waldemarem Budą. Tego ostatniego poparło najwięcej głosujących w Łodzi i okolicach.

 • Zamienił fotel prezesa NIK na senatora. Zwycięstwo Kwiatkowskiego mimo braku wsparcia
  Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli tuż przed końcem kadencji. W wyścigu wyborczym nie miał wsparcia ze strony dawnych politycznych kolegów z Platformy Obywatelskiej. Wystartował jako kandydat niezależny i wygrał.

 • Rozbiór elektoratu Pawła Kukiza. Utrzymał tylko co piątego wyborcę
  Formacja Pawła Kukiza była rewelacją wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Wszystko się jednak zmieniło. Teraz ludzie Kukiza i on sam startowali z list PSL. Na to ugrupowanie zagłosowało 21,9 proc. wyborców sprzed czterech lat. Dawny elektorat bardziej do siebie przekonała Konfederacja (23,9 proc. głosów). Trzecim wyborem było w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość (22,2 proc.). Na dalszych miejscach Koalicja Obywatelska (16,1 proc.) i SLD (12,2 proc.).

 • Grób zamiast celi. Już nie szukają sprawcy śmierci Ewy
  Ewę potrącił samochód. Kierowca zatrzymał auto, ściągnął konającą 35-latkę do rowu i odjechał. Sprawcy szukali dziewięć miesięcy. - Już wiemy, kto odpowiada za ten koszmar. Nigdy nie usłyszy zarzutów - mówi prokuratura. Ten, którego szukali, już nie żyje - zginął niemal w tym samym miejscu, co Ewa.

 • "Brudna kampania" czy "przedwyborczy sabotaż"? Naklejki na lusterkach i karoseriach
  Nalepki z wizerunkiem kandydatki do Senatu na lusterkach, szybach i klatkach schodowych. Na Kontakt 24 wpływają informacje od zdenerwowanych mieszkańców Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Świętochłowic. Widoczna na nalepkach Dorota Tobiszowska startująca z list PiS podkreśla, że z naklejkami nie ma nic wspólnego i mówi o "przedwyborczym sabotażu". Sprawę wyjaśnia policja.

 • Odmawia małej Idze leczenia za granicą i pisze o "hedonistycznym podejściu do życia pacjentów"
  Dostało się pacjentom z "hedonistycznym podejściem do życia", amerykańskiemu autorytetowi, który "nielegalnie działa w Polsce" a nawet sędzi z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za "sugerowanie ułomności lekarzy". W taki sposób prof. Jarosław Czubak, Krajowy Konsultant w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu wypowiedział się w sprawie leczenia pięcioletniej Igi z Żyrardowa.

 • Cel: starsi i bezradni. Łup: 34 nieruchomości. Sposób: lichwa
  Najpierw było "rozpoznanie" - szukanie ludzi w dramatycznej sytuacji życiowej. Potem "oferta nie do odrzucenia" na lichwiarskich warunkach. Ostatnim elementem planu było zajęcie nieruchomości dłużnika. Grupa przestępcza, według śledczych, przejęła w taki sposób co najmniej 34 nieruchomości w całej Polsce.


Wiadomości Polska
Video Teofilów

Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków