Sobota, 22 Czerwca 
Imieniny obchodzą: Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban, Broniwoj, Flawiusz, Innocenty, Innocenta, Kirył, Paulina    
Aktualności łódzkie
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi
Park biznesu

Aktualności łódzkie

Wiadomości z kraju i ze świata - wszystko co ważne - WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

 • Tak Polacy tracili wiarę w reprezentację. Wszystko zdradzają wodociągi
  Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie opublikował wykresy pokazujące pobór wody podczas meczów reprezentacji Polski na Euro 2024. Widać m.in. jak pobór wzrósł gwałtownie podczas przerwy, a także jak kibice tracili wiarę w sukces biało-czerwonych po każdej kolejnej straconej bramce.

 • Polacy chętnie jeżdżą tam na wakacje. Teraz jest bardzo niebezpiecznie
  Niebezpieczne warunki panują obecnie w jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków - Bułgarii. W sobotę meteorolodzy wydali ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznie wysokich temperatur w niemal całym kraju. Termometry mają pokazać od 35 do ponad 40 stopni Celsjusza.

 • Sekret przybytku Madame Demon. Szefował mu były rzecznik więzienia?
  Prokuratura wkrótce skieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko szefom słynnej włocławskiej agencji towarzyskiej Madame Demon dla fanów sadomasochizmu. Jak się dowiedzieliśmy, do wielu przestępstw już się przyznali. Pierwszy z nich był niedoszłym księdzem, a drugi "klawiszem-celebrytą", złotym dzieckiem służby więziennej i rzecznikiem więzienia we Włocławku.

 • Groźny wypadek w Holandii. Oprawa runęła na kibiców
  Podczas treningowego meczu między amatorskimi drużynami Stevo a Twente doszło do groźnego wypadku. Kibice jednej z drużyn przygotowali ogromną oprawę podwieszoną na dźwigu, która nagle runęła na osoby pod nią. Nie wiadomo, ile osób zostało rannych.

 • Ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Ważne postulaty
  W sobotę przez Warszawę przeszła kolejna Parada Równości. Jej uczestnicy domagali się m.in. rozszerzenia przepisów dotyczących mowy nienawiści o kwestie dotyczące orientacji seksualnej i pełnej równości małżeńskiej z prawem do adopcji.

 • Niebezpiecznie na Rysach. Kamienie minęły turystów o włos
  Niebezpieczny incydent w drodze na Rysy. Na zdobywających najwyższy polski szczyt turystów, ze stromego szlaku stoczyły się kamienie. Niektórzy w ostatniej chwili zdążyli odskoczyć.

 • Miraż Emmanuela Macrona. Kłopotliwa pomoc z Paryża dla Kijowa
  Prezydent Francji obiecał Ukrainie myśliwsko-szturmowe Mirage 2000. Kijów na propozycję zareagował powściągliwie. Nie wiadomo czy kolejny - po F-16 - typ maszyn nie będzie stanowił problemu większego niż potencjalne zyski.

 • Kontrowersyjne wypowiedzi brytyjskiego polityka. "Haniebne"
  Fala krytyki spadła na Nigela Farage'a, eurosceptycznego polityka z Wielkiej Brytanii po jego piątkowych wypowiedziach na temat Rosji i Władimira Putina. - To, co powiedział, było całkowicie błędne i działa na korzyść Putina - powiedział premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak.

 • Chwila szczerości Łukaszenki. "Mnie to się śni po nocach"
  W piątek Alaksandr Łukaszenka wybrał się z wizytacją do nowoczesnego gospodarstwa mleczarskiego. Służbowa podróż stała się okazją do intymnych wyznań dyktatora. Jak przyznał, po nocach śni mu się dojenie krów.

 • Pożar stadniny koni. Służby znalazły zwęglone zwłoki
  W sobotę nad ranem w Tomaszowicach niedaleko Krakowa doszło do tragicznego pożaru w stadninie koni. Jak poinformował Hubert Ciepły, rzecznik małopolskiej straży pożarnej, w wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła. Ogień strawił tam budynek gospodarczy.

 • Zapytaliśmy o związki partnerskie. Temat podzielił Polaków
  Ministra ds. równości Katarzyna Kotula podjęła decyzję o skierowaniu dokumentów rządowego projektu o związkach partnerskich do wykazu prac legislacyjnych. Doszło również do rozmów z PSL o szczegółach projektu i o uregulowaniu sytuacji dzieci w "tęczowych rodzinach". Regulacja zakłada m.in. możliwość używania wspólnego nazwiska, prawa do informacji medycznej i wspólnego rozliczania się. Reporter WP Marek Gorczak na ulicach Białegostoku zapytał, co o pomyśle Lewicy sądzą mieszkańcy. Temat rozgrzał naszych rozmówców, a także podzielił ich na dwie grupy - zwolenników i przeciwników ustawy o związkach partnerskich. - Myślę, że jak najbardziej. To przecież też mogą być dobrzy i odpowiedzialni rodzice - usłyszeliśmy. - Nie do końca bym powiedziała, że to jest dobre dla dziecka. Jak mogę powiedzieć do swojej córki, to jest twój tatuś, jak widzi ona kobietę? - zastanawiała się inna osoba na ulicy. - Ja do tego nic nie mam. Akceptuję to - przyznał kolejny przechodzień. - No chyba nie, dla mnie to dziwnie wygląda. Jak jest tato i mama, to powie tato i mama. A jak jest mama z mamą, to mamo i mamo? - mówili inni mieszkańcy Białegostoku.

 • Poważny wypadek w Warszawie. Wielu rannych, wśród nich dzieci
  Poważny wypadek na moście Siekierkowskim w Warszawie. W zderzeniu autokaru i busa poszkodowanych zostało osiem osób, wśród nich były dzieci.

 • Rosjanie zaatakowali Charków. Bomby "wleciały" w budynek
  Rosja co najmniej cztery razy zaatakowała Charków. "Okupanci zastosowali kierowane bomby lotnicze KAB, uderzyli w dzielnicę mieszkalną" - poinformował szef administracji regionalnej Charkowa Oleg Syniehubow. Obecnie wiadomo, że trzy osoby zginęły, a co najmniej 37 jest rannych, jednak liczba ofiar może wzrosnąć.

 • Taka jak Czarnek? Nowacka walczy z Rymkiewiczem [OPINIA]
  Edukacja powinna być wolna od ideologii i polityki. Wielkość poety nie zależy od jego poglądów politycznych. Minister edukacji, który tego nie rozumie, powinien jak najszybciej zmienić zajęcie — pisze dla Wirtualnej Polski Tomasz Terlikowski.

 • Wyszedł z domu, kiedy ojciec spał. 3-latek przyszedł na stację paliw
  Pracownicy jednej ze stacji paliw na Śląsku z pewnością byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli na niej małego chłopca, spacerującego w samej pieluszce. Jak się okazało, 3-latek był bez opieki dorosłych. Dzieckiem zajęli się policjanci.


Wiadomości Polska
Video Teofilów

Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków