Sobota, 15 Grudnia 
Imieniny obchodzą: Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir    
Aktualności łódzkie

Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi
Park biznesu

Aktualności łódzkie

TVN24.pl - Łódź


 • To oni na dworcu stoczyli bitwę z policją. Od siedmiu miesięcy są nieuchwytni
  Zatrzymali pociąg, wybiegli na dworzec i starli się z policją. Na peronie zatrzymanych zostało dwóch pseudokibiców. Policja szuka pozostałych i dlatego publikuje ich wizerunki.

 • "Chciał uciekać, ale mu się nie udało". Dwie ofiary nocnych pożarów
  Kilka kilometrów od siebie wybuchły dwa pożary. W Łodzi zginął 60-letni mężczyzna, a jego rówieśnik życie stracił w Zgierzu. - Przyczyną obu tragedii było zaprószenie ognia - mówią strażacy.

 • Rolnicy zeszli z trasy S8. Droga jest już odblokowana
  Kilkadziesiąt osób blokowało drogę ekspresową S8 w pobliżu Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Protestujący to producenci trzody chlewnej i drobiu, którzy - jak mówili - nie są w stanie utrzymać się na rynku z powodu zbyt niskich cen skupu. Rolnicy informowali, że "będą do skutku szli w kierunku Warszawy", ale ich marsz zablokowali policjanci. Ostatecznie zeszli na parking, ruch na drodze ekspresowej został wznowiony.

 • Pijany uciekał przed policją. Uderzył w radiowóz
  Do pięciu lat więzienia grozi kierowcy, który nie dość, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to jeszcze uciekał przed policjantami. Gdy został złapany, wydmuchał ponad dwa promile. Pierwszą informację i zdjęcia z Brzeźnia (Łódzkie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 • Przynieśli wodę do szpitala, bo "było skażenie". Śledztwo po akcji działaczy PiS
  Przed wyborami samorządowymi działacze Prawa i Sprawiedliwości z Radomska (woj. łódzkie) weszli na OIOM w powiatowym szpitalu. Z baniakami wody, bez ubrań ochronnych i bez zgody szpitala. Śledztwo w tej sprawie wszczęła właśnie prokuratura.

 • W Łodzi nie będzie placu Lecha Kaczyńskiego
  W Łodzi nie będzie placu Lecha Kaczyńskiego. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną wojewody łódzkiego w sprawie zmiany nazwy. Wyrok jest prawomocny. To oznacza, że obowiązuje nazwa plac Zwycięstwa.

 • Ponad 100 kilogramów marihuany w transporcie mandarynek
  Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło w okolicach Zduńskiej Woli 112 kilogramów marihuany, przemyconej do Polski z Hiszpanii. Narkotyki - warte ponad trzy miliony złotych - były ukryte w tirze wiozącym mandarynki. Kierowca ciężarówki usłyszał zarzut.

 • 80 schorowanych osób i tylko jedna opiekunka
  Ponad 80 starszymi i schorowanymi osobami w nocy zajmowała się tylko jedna opiekunka. Tak wyglądała organizacja pracy w jednym z łódzkich Domów Pomocy Społecznej podczas niezapowiedzianej kontroli. Po stwierdzeniu nieprawidłowości, magistrat zapowiedział kontrolę we wszystkich tego typu placówkach.

 • Nietrzeźwa nastolatka wjechała w stację paliw. "Samochód zabrała ojczymowi"
  Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. Tak wyglądała jazda samochodem 17-latki, która swoją podróż zakończyła na dystrybutorze jednej ze stacji paliw w Łodzi. Pasażerką nastolatki była jej 35-letnia matka. Obie trafiły do szpitala. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 • "Bomba" dla myśliwych urwała policjantowi palce. Początek procesu
  Miał tylko pomóc ciężko chorej staruszce, a omal nie zginął. Łódzki policjant błyskawicznie trafił do szpitala, gdzie przyszyto mu palce. Za jego dramatem - jak ustalili śledczy - stoi 40-letni syn starszej kobiety. Ruszył jego proces.

 • 80 ton nielegalnych materiałów wybuchowych, 35 osób z zarzutami
  Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 35 osób, które przez internet nielegalnie sprzedawały fajerwerki o "wysokim stopniu zagrożenia dla życia". Przestępcy mieli ukryte około 80 ton materiałów wybuchowych, wartych ponad 5 mln euro. Trafiały m.in. do Niemiec.

 • "Zeznał, że wypił z kolegami dwa litry wódki i po cztery piwa". Córkę ranił, a jej przyjaciółkę zabił
  Dziesięcioletnia Kinga do Będzelina pod Koluszkami (woj. łódzkie) przyjechała na wakacje. Zabił ją 44-letni, kompletnie pijany kierowca. Potrącił też własną córkę. Prokuratura skończyła właśnie śledztwo w tej sprawie.

 • Na dobry początek wspólnego życia. Wezwanie w kopercie
  Przykład z Łodzi, gdzie blisko pół tysiąca nowożeńców dostało już wezwanie od fiskusa. Był ślub, wesele, a potem list z urzędu skarbowego z pytaniami m.in. o miejsce zabawy, o zdjęcia i muzykę. Tak skarbówka tropi firmy, które współorganizują uroczystości, biorą za to pieniądze, a nie płacą podatków. Dlaczego to para młoda ma się tłumaczyć i czy musi to robić - o tym Artur Zakrzewski.

 • Był ścigany przez dwa lata. "Nie ukrywałem się, odpoczywałem w towarzystwie pięknych kobiet"
  - Nie ukradłem pieniędzy, nie mam nic do ukrycia - mówił przed sądem Grzegorz Łuczak (zgodził się na publikację wizerunku i pełnych danych). Zdaniem prokuratury to jeden z organizatorów "skoku stulecia", podczas którego zrabowane zostało ponad 8 milionów złotych. Łuczak przez dwa lata był nieuchwytny dla policji i prokuratury.

 • Fałszywy konwojent ze "skoku stulecia" wraca do sądu
  Była spektakularna kradzież, a potem proces pełen zwrotów akcji. Dziś w Łodzi rozpoczyna się rozprawa apelacyjna po "skoku stulecia". W 2015 roku fałszywy konwojent ukradł 8 mln złotych. Jednym z pomysłodawców przestępstwa miał być Grzegorz Ł., który przez dwa lata ukrywał się tak skutecznie, że podejrzewano, że nie żyje.


Wiadomości Polska
Video Teofilów

Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków