Poniedziałek, 11 Grudnia 
Imieniny obchodzą: Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir    
Aktualności łódzkie
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi
Park biznesu

Aktualności łódzkie

Wiadomości z kraju i ze świata - wszystko co ważne - WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

 • Duda nie miał problem z wyjściem. Tłum na schodach Sejmu
  Po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z nowym premierem Donaldem Tuskiem w Sejmie, w parlamencie doszło do nietypowej sytuacji. Politycy Koalicji Obywatelskiej stali na głównych schodach gmachu, skandując imię i nazwisko szefa PO. Utrudniło to wyjście z gmachu prezydentowi.

 • Wolta w TVP. "Wiadomości" TVP "przeszły do opozycji". Atakują premiera
  Sejm nie uchwalił wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Wybrał na premiera Donalda Tuska. "Wiadomości" TVP przeszły więc do opozycji razem PiS. Atakują nowego premiera i już się martwią, czy jego rząd spełni wyborcze obietnice.

 • Do Tuska płyną gratulacje. "Nie mogę się doczekać", "stawimy czoła"
  Ze świata płyną gratulacje do Donalda Tuska, który w poniedziałek wieczorem uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Wpis skierowany do nowego premiera zamieściła już między innymi szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 • Zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska. Jest data
  Zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska odbędzie się w środę o godz. 9.00 w Pałacu Prezydenckim - poinformowała w poniedziałek szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

 • Spotkał się po 16 latach z Kaczyńskim. Zdradził, co mu powiedział
  Roman Giertych przyznał w rozmowie z reporterem TVN24, że po raz pierwszy od 16 lat spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Doszło do tego przy okazji kolejnego dnia pierwszego posiedzenia Sejmu. Zdradził jednocześnie, co mu powiedział.

 • Majątki przyszłych ministrów. Trzy samochody w garażu, pokaźne oszczędności na koncie
  Kandydat na ministra nauki Dariusz Wieczorek z Lewicy może się pochwalić okazałym majątkiem – tak wynika z oświadczenia majątkowego złożonego na początku X kadencji Sejmu. U pozostałych przyszłych ministrów również można natrafić na niespodzianki, jeśli chodzi o stan posiadania.

 • Kaczyński stracił kontrolę? W sieci lawina po wtargnięciu na mównicę
  Pod koniec poniedziałkowych obrad Sejmu, tuż po odśpiewaniu hymnu Polski, Jarosław Kaczyński wtargnął na mównicę i zaatakował Donalda Tuska. - Ja nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno: pan jest niemieckim agentem - wykrzyczał prezes PiS. W sieci błyskawicznie pojawiła się lawina komentarzy.

 • Zamieszanie w Sejmie. Kaczyński ledwo zdążył
  Zamieszanie przed głosowaniem nad kandydaturą Donalda Tuska na premiera. Wielu posłów podczas dyskusji wyszło z sali posiedzeń i kilku spóźniło się na głosowanie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński musiał biec, by zdążyć i zagłosować przeciwko kandydaturze Tuska.

 • "Takiego łajdaka świat nie widział". Tusk przywołał słowa Lecha Kaczyńskiego
  Sejm wybrał w poniedziałek Donalda Tuska na premiera. - Chcę podziękować Polkom i Polakom. To naprawdę wspaniały dzień - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Zwrócił się też do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 • Kaczyński nagle wszedł na mównicę. Obraził Tuska
  - Jest taki tryb, jak się kogoś obraża. Ja nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno, pan jest niemieckim agentem! - krzyknął Jarosław Kaczyński do premiera Donalda Tuska. - Panie pośle, proszę opuścić mównicę. Dziwne są tego rodzaju obelgi rzucane w takim momencie i dniu panie pośle Kaczyński - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

 • Polacy żegnają rząd premiera Morawieckiego. "Modlę się, żeby wrócił"
  - Znakomity premier, najlepszy jaki mógł być – przyznała seniorka z Białegostoku, zapytana o to, z czego zasłynął premier Morawiecki. – Zasłynął z samych złych rzeczy. Kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa – odpowiedziała inna kobieta. Reporter WP Marek Gorczak zapytał mieszkańców słynnego "bastionu PiS" o ustępującego premiera. Co o Morawieckim sądzą na Podlasiu? Głosy Polaków są skrajnie podzielone. "Bardzo dobry, supergość", "Dużo zrobił dla rodzin, starał się o kraj", "Porządny i cudowny człowiek", "Prawy człowiek i patriota", "Człowiek bez skazy, takich nam trzeba" – to część pochlebnych opinii, które usłyszeliśmy. Pozostali rozmówcy WP nie kryli rozczarowania rządami Zjednoczonej Prawicy. "Bardzo zły premier. Tyle, co on nakłamał to w życiu nie słyszałem", "Oszukuje ludzi, że dobrze się żyje, a to nieprawda" – komentowali Polacy. Z czego zasłynął premier Morawiecki? "Z kłamstw", "Bajek" – powtórzyło wielu przechodniów. - Co nie powie, to wszystko skłamie – przyznał kolejny senior. - Nic złego Polsce nie zrobił – rzuciła krótko zwolenniczka Morawieckiego. - Długów narobił – dodała inna białostoczanka. Reporter WP zapytał przechodniów wprost, czy będą tęsknić za premierem Morawieckim. - Bardzo. Myślę, że wrócą [PiS – przyp. red.], bo to będzie zły rząd. Tragedia dla Polski. - Modlę się o to, żeby on wrócił i był premier – powiedziała o Morawieckim kolejna seniorka. - Czekają nas smutne czasy – rzuciła krótko inna emerytka.

 • Sejm zdecydował. Donald Tusk uzyskał wotum zaufania
  Sejm zdecydował podczas poniedziałkowego głosowania o udzieleniu wotum zaufania dla Donalda Tuska. Za przyjęciem wniosku opowiedziało się 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

 • Tusk wyjawił, co powie prezydentowi Dudzie
  Prawdopodobnie 13 grudnia nowy rząd, pod kierownictwem lidera PO, który w poniedziałek otrzymał wotum zaufania, zostanie zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tusk, pytany przez dziennikarzy, co powie prezydentowi, odparł krótko: "szczęśliwej Polski już czas".

 • Wójt cofnął zgodę na protest na granicy z Ukrainą. Protestujący: Nie zejdziemy z niczym
  Wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa rozwiązał protest przewoźników na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w tej gminie. Jak dowiaduje się WP, to jeszcze nie kończy blokad. Przewoźnicy zapowiadają zaskarżenie decyzji do sądu. W Hrebennem oraz Korczowej blokady będą kontynuowane.

 • Pominął Kaczyńskiego. Tak prezydent pożegnał się z rządem PiS
  Prezydent Andrzej Duda podziękował za współpracę Mateuszowi Morawieckiemu, Beacie Szydło i odchodzącym ministrom. W opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie nie wymienił jednak prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego.


Wiadomości Polska
 • M. Kamiński o J. Kaczyńskim: Może gra na niepoczytalność
  - Jeżeli prezes PiS mówi z trybuny sejmowej do nowo wybranego premiera, że jest niemieckim agentem to oznacza, że albo postradał zmysły i nie kontroluje tego, co mówi, albo rzuca bardzo poważne oskarżenie - mówił Michał Kamiński w Gościu Wydarzeń. Odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział chwilę po ogłoszeniu Donalda Tuska nowym premierem Polski.
 • Jarosław Kaczyński zwrócił do do Donalda Tuska: Pan jest niemieckim agentem
  - Nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno. Pan jest niemieckim agentem - powiedział Jarosław Kaczyński po tym, jak Sejm wybrał Donalda Tuska na nowego premiera. Prezes PiS niespodziewanie wszedł na mównicę zaraz po odśpiewaniu hymnu państwowego.
 • Donald Tusk ogłoszony premierem. Sejm zdecydował
  Donald Tusk został wybrany na premiera. Przed godziną 19 odbyło się głosowanie, w którym wzięło udział 449 posłów. By Donald Tusk został premierem, potrzeba było 225 osób. Za było 248 osób, 201 przeciw, nikt się nie wstrzymał.
Video Teofilów

Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków