Sobota, 22 Czerwca 
Imieniny obchodzą: Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban, Broniwoj, Flawiusz, Innocenty, Innocenta, Kirył, Paulina    
Park biznesu teofilów
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi

Park biznesu teofilów

Firma Budimex SA została wybrana generalnym wykonawcą dla projektu komercyjnego Park Biznesu Teofilów w Łodzi. Planowana realizacja inwestycji rozpoczęła się jeszcze w kwietniu 2010 roku budową pierwszego z czterech budynków biurowych.

Pozwolenie na budowę dwóch należących do kompleksu obiektów tzw. budynku C i D jest już prawomocne. Park, który docelowo będzie oferował ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, powstanie w przemysłowej części dzielnicy Teofilów przy ul Traktorowej w Łodzi. Inwestycja należy do spółki celowej funduszu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ.

Budimex SA jest jedną z największych firm budowlanych na polskim rynku. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa drogowego, ogólnego i ekologicznego. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestorem strategicznym Budimeksu, posiadającym 59,06 proc. akcji spółki, jest Ferrovial, jedna z czołowych firm budowlanych w Hiszpanii o zasięgu globalnym. Spółka zatrudnia ok. 3 tys. osób, a jej roczne przychody przekraczają 3 mld złotych.

Jak powiedział Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych „jesteśmy przekonani, że Budimex S.A. wykona powierzone jej prace zgodnie z najwyższymi standardami oraz w sposób terminowy, o czym świadczy m.in. bogate doświadczenie spółki w realizacji podobnych inwestycji biurowych.”

Powierzchnia zabudowy budynku C:  1 088,1 m2.

Powierzchnia całkowita:
- część podziemna               4 996,0 m2
- część nadziemna             10 566,7 m2

Część naziemna – gabaryty:
Długość budynku:                57,4 m
Szerokość budynku:            19,0 m
Wysokość budynku:            39,4 m

Wnętrze budynku zorganizowane będzie wokół trzonu komunikacyjno-instalacyjnego, dookoła którego przewidziany jest pierścień korytarzy o szerokości 1,5m i wysokości 2,65m. Trzon stanowią 4 windy pasażerskie, ewakuacyjne klatki schodowe, szachty instalacyjne oraz zespoły sanitarne i kuchenki przeznaczone do wyłącznego korzystania przez najemców.

Podstawowe informacje techniczne na temat budynku:
Zasilanie budynku z 2 niezależnych pętli energetycznych oraz agregat prądotwórczy zlokalizowany na dachu budynku - to trzy niezależne źródła zasilania, które zapewniają doskonałe i ponadstandardowe zabezpieczenie ciągłości pracy.
System detekcji tlenku węgla w garażach.
System detekcji gazu płynnego.
BMS – system zarządzania budynkiem.
System kontroli dostępu.
System telewizji dozorowej CCTV.
4 windy.

Instalacja przeciwpożarowa obejmująca:
Instalację odgromową
Hydrantową
System sygnalizacji pożarowej – ochrona całkowita, podłączony do monitoringu PSP,
Dźwiękowy system ostrzegawczy
Zabezpieczenie przed zadymianiem klatek schodowych i holi windowych
Przeciwpożarowy wyłącznik prądu (w części nadziemnej i podziemnej).

Park biznesu Teofilów | Teofilów info | teofilow Łódź

 

Wiadomości Polska
  • Jarosław Kaczyński chce referendum o migracji. Padły ostre komentarze
    - Polacy już raz pokazali, że nie dają się manipulować przedstawicielom PiS-u - w ten sposób Krzysztof Kwiatkowski (PO) odniósł się do zapowiedzi prezesa PiS, który chce przeprowadzić referendum ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego. Maciej Konieczny (Razem) natomiast pomysł głosowania za polityczną hucpę. Z kolei Paweł Jabłoński (PiS) chciałby, aby referendum odbyło się jeszcze w tym roku.
  • Nawałnice nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 2 tys. razy
    Straż Pożarna odnotowała w sobotę 2001 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic. To skutki nawałnic, które przeszły nad dużą częścią kraju.
  • Polaków zapytano o zachowania na urlopie. Jedna rzecz im przeszkadza
    53 proc. ankietowanych jest za karaniem osób, które pojawiają się w negliżu w innych miejscach publicznych niż plaże - wynika z nowego badania. Temat zachowań Polek i Polaków w kurortach wraca z początkiem sezonu wakacyjnego.
Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków